ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرضا نظری - عید قربان آمد. عیدی که ریشه در باورهای دینی و فرهنگ و سنت دیرین ترکمن ها دارد. هوای عید، جنب و جوش خاصی شهرها و روستاها و در میان مردم کوچه و بازار ایجاد کرده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: تا پایان هفته جاری و با خرید آب از بخش خصوصی بخش زیادی از مشکل کم‌آبی در شهرستان بندرترکمن در غرب گلستان برطرف شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - ابوالفضل سمیعی – کارشناس حوزه آموزش - آموزش ابتدایی یکی از مراحل آموزشی مهم و تاثیرگذار در فرایند آموزش است که می تواند با تقویت و توسعه رشد فکری، اجتماعی و عاطفی به موفقیت کودکان در زندگی اجتماعی کمک کند. این امر هم برای افراد جامعه به عنوان یک مقوله اجتماعی و تاثیرگذار بسیار مهم است، زیرا افراد تحصیل کرده قانون پذیر ترند و مسئولیت های اجتماعی را بهتر درک می کنند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - شب از نیمه گذشته است. بازار تعطیل شده و گزمه ها در حال گشت زنی در دالان های بازار هستند. صدای غوک ها  از حوض سرای سعد السلطنه به گوش نمی رسد. خواب بر چشمان نگهبان آب انبار حاج کاظم مستولی شده است.  موذن مسجد صالحیه، غلبه صبح بر نیمه شب را به انتظار نشسته است. قلعه الموت هم در خاموشی فرو رفته است. حسن صباح دیگر پیروانش را باغ لعه نوید نمی دهد. خداوندگار الموت بار دیگر تنها شده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - با حادث شدن حادثه غمبار شهادت رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت، چشمان جهانیان بر چگونگی مدیریت کشور دوخته شد و دشمنان انتظار داشتند که نظام به سراشیبی سقوط کشیده شود و یا دستخوش حوادث شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – مجتبی لشکربلوکی در یادداشتی نوشت: با نگاهی به روش مبارزاتی امام روح الله از سال ۱۳۴۲ تا زمان رحلت ایشان به چند درس و آموزه می رسیم؛ ویژگی هایی که همه مدعیان خط امام و رهبری و تمام مسئولین در این نظام مقدس باید به آن اعتقاد و در کلام و رفتار و شیوه مدیریت خود بکار برند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - اسفند ۱۴۰۲ و اردیبهشت ۱۴۰۳ مردم برای تعیین نمایندگان مجلس در انتخابات شرکت کردند و از میان رنگارنگی شعارها و لیست‌های جریان‌های سیاسی، افرادی را انتخاب کردند و عملا مجلس دوزادهم را شکل دادند ..

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مجید جلالی - حادثه غمبار اخیر و شهادت مقامات عالی رتبه کشور، فصل جدیدی در تاریخ سیاسی ایران رقم زد و مشیت الهی بر این بود که برخی از خدمتگزاران خدوم کشور ردای شهادت بر تن کنند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - آموزش بهداشت با ترویج دانش و شیوه های زندگی سالم در تمام گروه های سنی، پرداختن به طیف گسترده ای از مسائل بهداشتی از بیماری های مزمن گرفته تا سلامت روان و... نقش اساسی در بهبود رفاه جامعه و کاهش هزینه های درمانی ایفا می کند. چرا که سلامتی یک عامل مهم برای زندگی مثبت خانوادگی و اجتماعی است و مردم را قادر می سازد تا به طرق مختلف در جامعه مشارکت فعال و اثربخش داشته باشند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - محمد میر عرب دکترای مدیریت در یادداشتی با عنوان "ابرچالش آب در هزاره سوم" نوشت: چالش آب یک بحران زیست محیطی منطقه ای، مقطعی و یا موقتی نیست و تقریباً همه کشورهای دنیا در مدیوم های مختلف با این چالش بزرگ دست به گریبان هستند.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - مجتبی لشکربلوکی، مدرس دانشگاه در یادداشتی نوشت: عملیات مهم بیت المقدس، نقطه عطف فتوحات سرنوشت ساز دفاع مقدس ما بود: بیش از ۲۰ ماه از آغاز جنگ تحمیلی استكبار علیه جمهوری نوپای اسلامی ایران می گذشت و شهر خرمشهر همچنان در چنگ نیروهای ارتش عراق قرار داشت .

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مهناز گرجی زاده، دکترای ارتباطات - ارتباط موثر فرآیند تبادل ایده ها، افکار، نظرات، دانش و داده ها است به طوری که پیام با وضوح و هدف دریافت و درک شود. وقتی به طور موثر ارتباط برقرار می کنیم، هم فرستنده و هم گیرنده احساس رضایت می کنند و پیام بدون کمترین مانع رد و بدل می شود.  

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مدیرمسئول هفته نامه بامداد گلستان در یادداشتی نوشت: حدود ساعت ۹ هرشب به بیمارستان محل بستری مرحوم سمیه عرب سرمی زدم و از خواهر و برادر و مادر سمیه خبرش را می گرفتم.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - رستم جرجانی - انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که سرنوشت انتخابات در حوزه گنبدکاووس و بخش داشلی برون به عنوان یکی از شش حوزه انتخابیه استان گلستان به دور دوم کشیده شد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - جایگاه عکس در تاریخ نگاری بسیار ارزشمند و اصیل است و تاریخ نگاران آن را در زمره یکی از منابع مهم و ارزشمند تاریخ‌نگاری عنوان می کنند. عکس ها همیشه در شناخت و درک عمیق دوره‌های تاریخی و مقایسه دوران حال با گذشته و همچنین نگاه به سیر تحولی در تاریخ اثرات چشمگیری داشته و دارند.  

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی – ارازبخت پرسور - تیم والیبال شهرداری گنبدکاووس که به دسته یک سقوط کرده است دغدغه و نگرانی زیادی را بابت حضور دوباره در لیگ برتر سال جاری برای هواداران این تیم به وجود آورده است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - یکی از مباحث روانشناسی و علوم ارتباطات سواد رابطه است. در حقیقت سواد رابطه، درک و اجرا کردن شیوه‌ها و راه‌های سالم برقراری ارتباط با دیگر انسان‌ها است؛ پس برقراری رابطه همیشه و الزاماً نشانگر داشتن سواد رابطه نیست؛ بلکه نوع رابطه و طرز مدیریت آن است که مشخص می‌کند فرد تا چه حد از سواد ارتباطی برخوردار است.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی -  وحید حاج سعیدی در یادداشتی نوشت: یکی از مباحث روانشناسی و علوم ارتباطات سواد رابطه است. اما تنها داشتن سواد رابطه کافی نیست و باید سواد سنجش و اندازه گیری و حساب کتاب هم داشته باشیم تا کار به احسن پیش برود.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - رستم جرجانی - عید فطر به عنوان یكی از اعیاد بزرگ اسلامی، از ارج و قرب بالایی در بین مسلمانان و خصوصا ترکمن ها برخوردار است و این آئین معنوی با شور و شکوه  خاصی در مناطق ترکمن نشین استان گلستان برگزار می شود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مجتبی لشکر بلوکی - شهید سید مرتضی آوینی متولد ۱۳۲۶ شهرری است وی که از کودکی طبع هنری داشت در رشته معماری ، دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول به تحصیل و با کارشناسی ارشد در این رشته فارغ التحصیل شد.

 

ترکمن سسی

turkmensesi

تبلیغ

 

نوین وب گستر