ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روزنامه نگار و طنز نویس گلستانی در یادداشتی نوشت: خدا را کرور کرور شکر «رونالدو تایم» هم به خیر و خوشی، با کمترین تلفات ممکن به پایان رسید...

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده - هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است برای تامل و تدبر به آرمانها و ارزشهای نظام مقدس در دفاع همه جانبه، دفاعی که در سایه آن ارزشهای بسیاری نهفته است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روزنامه نگار گلستانی در یادداشتی نوشت: این قدیمی ها هم برای خودشان دورانی داشتند. بندگان خدا قدر برق مفتی را نمی دانستند و از آن می ترسیدند و معتقد بودند «گر چه باران نعمتست از برق ترس!» غافل از اینکه چند نسل بعد که ما باشیم از قبض برق به ویژه مخلفاتش می هراسیم!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - ناصرقلی سارلی در یادداشتی نوشت: این روزها، خبر نگران‌کننده‌ای درباره پس‌نشستن آب دریای خزر منتشر شده است و از آن وخیم‌تر، این‌که گفته‌اند روسیه ده‌ها و صدها بند و سد بر روی رود ولگا درحال طراحی و اجرا دارد؛ رود عظیمی که گویا بیش از ۹۵ درصد آب دریای خزر را تأمین می‌کند.

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - ویلیام جیمز در جایی گفته:« بزرگترین کشف نسل امروز این است که انسان می تواند با تغییر ذهنیت، زندگی خود را تغییر دهد. » خدا بیامرز خبر نداشت امروز برای تغییر زندگی، نیاز به تغییر ذهنیت نیست و کافی است باشگاه یا مدیر برنامه های خود را عوض کنید!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - کلیفتن فادمین (Clifton Fadiman) مقاله نویس آمریکایی جایی گفته تجربه به ما نشان داده است اگر کسی مستقیم در چشم ما نگاه می کند، بالاخص اگر دست محکمی هم بدهد، دارد چیزی را از ما پنهان می کند!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - ما نفهمیدیم این چه ماگلومانیای فرهنگی است که در مملکت رواج پیدا کرده و دوست داریم همه چیز را بزرگنمایی کنیم و از کاه وارداتی با دلار تسعیر شده کوه بسازیم.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - مجتبی لشکر بلوکی - انسان مخلوق خداست و دلیل برتری و اشرف مخلوقات بودن آن پذیرفتن بار امانت الهیست، عقل و اختیار باعث شد تکلیف انسان سنگین شود، و از زندگی نباتی و حیوانی که بر اساس غریزه و استعداد رشد مشخص و معلومی؛ خارج شود، تا جایی رسد که گردد خلیفه الله.

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده فعال رسانه ای گلستانی در یادداشتی به سوژه ریزگردها پرداخت و نوشت: در تابستان امسال دومین بار است که مردم استان‌های شمالی کشور شاهد مهمان ناخوانده استان " ریز گردها " شدند .

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - به حق چیزهای ندیده و نشنیده... جن کم بود یکی هم از دیوار پرید... استخراج بیت کوین و رمز ارز، کاهش نزولات جوی، افزایش دمای هوا، عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی و رشد مصرف برق مشترکین در ساعات پیک کم بودند حالا ریاضی خواندن بچه ها هم قوز بالای قوز شده است!

ادامه مطلب...ترکمن سسی - عبدالستار کم فعال اجتماعی و فضای مجازی بندرترکمنی در یادداشتی نوشت: به منظور ذخیره سازی آب در مواقع پیک مصرف و جلوگیری از ایجاد بحران کم آبی و یا قطعی آب در اوایل تابستان هرسال ، احداث مخزن ذخیره سازی آب چند هزار متر مکعبی در بندرترکمن ضروری به نظر میرسد.

ادامه مطلب...

 ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - حقیقت امر وسیله ارتباطی ما با خلق الله یک گوشی جی ال ایکس وطنی است که بحمدالله والمنته به شبکه ضاله اینترنت اتصالی ندارد و قیمتش هم مثل این گوشی های فانتزی شبانه روز با طرح های دولت و جابجا شدن نرخ ارز، بالا و پائین نمی شود! ...

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - طاهر جانی - براساس اعلام رسمی، 132 دا‌وطلب برای حضور در انتخابات حوزه غرب گلستان پیش ثبت نام کرده اند. تعدادی از پیش ثبت نام کنندگان حتی تجربه یک دوره لیدری در انتخابات محلی را نیز ندارند ...

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روزنامه نگار گلستانی در یادداشتی نوشت: کنکور امسال با همه حواشی و فراز و فرودهایی که داشت به خیر و خوشی پایان یافت و مافیای کنکور قاطعانه ثابت کرد نه تنها قرار نیست، بساط کنکور جمع شود، بلکه در سال دو بار برگزار خواهد شد!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - عبدالرسول جوادی بالاجاده فعال رسانه ای و سر دبیر پایگاه خبری منبع خبر در یادداشتی نوشت: نظارت دولت بر خدمات اجتماعی حاصله از سهم مسئولیت اجتماعی درآمدهای شرکت‌های بزرگ پتروپایشگاهها و پتروشیمی ها چگونه است؟

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روزنامه نگار گلستانی در یادداشتی نوشت: چند صباحی است که از طریق تبلیغات صدا و سیما ما متوجه شدیم به سلامتی ماشین مشتی مندلی خدابیامرز هم بیمه شده و در خیابان ها دور دور می کند!

ادامه مطلب...

 

 
ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روزنامه نگار گلستانی در یادداشتی نوشت: این روزها هر اداره یا وزارتخانه ای که تشریف ببرید یک کتابخانه دارند از این سر تا آن سر پر از کتاب های فاخر با جلد های گالینگور و چرمی. اما در این کتابخانه همیشه قفل است و کلیدش هم معلوم نیست در کدام کشو گذاشته اند؟

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - فریدالله ادیب آیین یکی از شخصیت‌های همگام جنبش اکسپرسیونیسم انتزاعی است  و بیشتر به خاطر نقاشی‌های نوآورانه‌اش  شناخته می‌شود. آثار او عمیقاً با اصول و ویژگی های هنر اکسپرسیونیستی آمیخته است. ایب آیین در 16 آبان 1344 در شهر هرات افغانستان متولد شد.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - ما همیشه خدا فکر می کردیم «پنجره» نگاهی رو به زندگی است و راز زندگی در همین نگاه امیدوارانه از دریچه پنجره به دنیا نهفته است. فلذا نصف عمرمان را کنار پنجره سپری کردیم و استکان دم نوش به دست به ازدحام کوچه خوشبخت خیره شدیم!

ادامه مطلب...


ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - کسانی که کمی با دنیای علم آشنا هستند و سرشان مثل من و شما دائم در گوشی نیست و چهار صفحه کتاب و روزنامه می خوانند نیک می دانند که تولید خودروی آب‌سوز یک ادعا و نظریه در مورد یک نوع خودرو است که انرژی خود را به‌طور مستقیم از آب تأمین می‌کند.

ترکمن سسی

turkmensesi

نوین وب گستر

گرمایش تابشی تنور گازی