ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالحافظ پناهی - امروزه این واقعیت را باید پذیرفت که شرایط آب و هوائی تغییر نموده و به تبع آن منابع آبی نیز دچار نقصاناتی شده است و باید برنامه ریزی جامع و مدونی برای مقابله و رویاروئی با این پدیده اتخاذ نمود.

ادامه مطلب...

 

 

ترکمن سسی - عبدالغفور رومی - معیار دوستی و دشمنی، عوامل و آثار آن در فرهنگ‌های مختلف، متفاوت است.در گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی، معیار اصلی دوستی و دشمنی «وحدت یا اختلاف در ارزش‌ها و رفتارها» است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - امان محمد خوجملی در یادداشتی با موضوع چگونگی نوشتن در کانال تلگرامی "فردای آزاد" از تجربیات شخصی خود در این موضوع می نویسد: کسی که بخواهد نویسنده بشود اول باید هر چه بیشتر مطالعه بکند و مطالعه به قصد یادگرفتن.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مهران قزلجه - سال هاست که والیبال گنبد، به علت عدم سرمایه گذاری مناسب و بعضاً تفکرات سنتی و عدم جذب بازیکن ها و مربیان حرفه ای، تا مرز حذف شدن از لیگ برتر والیبال کشور نیز پیش رفته است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - متین نیازی - نیک میدانیم در برهه ای از زمان قرار داریم که کمبود آب بیشتر نقاط کشور را درگیر خود نموده و زندگی اکثریت مردم مناطق کم آب را دچار مشکلات عدیده ای نموده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عبدالرضا نظری - در سالهای نه چندان دور کشت پنبه و انواع دیگر محصولات کشاورزی در گلستان و منطقه ترکمن صحرا پررونق بود، شرایطی که امروزه متفاوت از گذشته است و تنها حس نوستالژیک آن برای نسل امروز باقی مانده است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - رشید نافعی - وقتی در دورهمی های با دوتار ، شعر( آی گونونگئز باتماغا) از مختومقلی فراغی را به آهنگ ( ساز) غیز دوردی می‌خواندم  همیشه خنده ای تلخ ولی پرمعناها و دردهای نهفته نثارم می کردی.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – بهنام نورانی - در حالیکه شرایط تورمی طی ماه های اخیر قدرت خرید قشر کارمند را به اندازه قابل توجهی تحت شعاع قرارداده است انتظار مدیران دستگاه های اجرایی از کارکنان مجموعه خود همچنان کار انقلابی و جهادی است.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - آرمان قزل، دانشجوی دکترا علوم اجتماعی نوشت: استان گلستان به عنوان منادی و الگوی وحدت اقوام و مذاهب در سطح کشور ، ظرفیت بالایی در پذیرش نحله های فکری و اجتماعی داشته و دارد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی – وحید حاج سعیدی -  از آشپزخانۀ بوی شالیزار های شمال می آید. بوی چوب درختان سرخدار و جنگل های هیرکانی، بوی لجن تالاب های در حال خشک شدن، بوی گل و لای کف رودخانه و آبندان ... اینجا ذائقه مشتریان حرف اول را می زند!

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - معاون امور طلاب و روحانیون حوزه علمیه قبا و امام جماعت مسجد نور شهر بندر ترکمن، گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دخت نبی مکرم اسلام (ص) سرور و سیده زنان عالم و زنان بهشتی است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - با تشدید برودت هوا و ورود جبهه هوای سرد به کشور بویژه در استان‌های شمالی و افزایش مصرف گاز، شرکت ملی گاز و دستگاه‌های دولتی برای مدیریت مصرف با اولویت اصلی تأمین گاز خانگی اقداماتی را طراحی و سامان داده اند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - بهرام جرجانی، اجتماعی در یادداشتی نوشت: براساس منابع ما اهل سنت و جماعت اطاعت از حاکمان اسلامی به امت اسلام سنت واجب دانسته شده و مهم و ضروری است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - فرحان اسماعیلی، کارشناس علوم سیاسی در یادداشتی تحلیلی از عملیات روانی گسترده دشمن در ناآرامی های اخیر و از سوء تبعات اقتصادی اجتماعی سیاسی بسیار آن برای کشور و مردم نوشت.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - هنوز دود سفید از حمام مهتاب و خارکلا بلند می شود و این مکان های قدیمی و نوستالژیک به سرنوشت سینما قدس و مدرسه علوی دچار نشده اند!

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی - عذرخواهی و استعفا دو مقوله نادره در فرهنگ مدیریت کشور هستند و چه بسا این دو مقوله در مقاطعی بتوانند مانع بروز برخی اعتراضات و گلایه های مردمی شوند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - وحید حاج سعیدی روز نامه نگار گلستانی در یادداشتی نوشت: "ساخت مدارس دو کلاسه و سه کلاسه با سیاست های جوانی جمعیت در تضاد است."

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - سید عبداله سید کتولی در یادداشتی نوشت: آموزش سواد رسانه ای به دانش آموزان برای ورود به دنیای اطلاعات و رسانه ها یک ضرورت است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - مجتبی لشکر بلوکی در یادداشتی نوشت: مدیریت تعالی و استفاده از خِرد جمعی،  ارزیابی برنامه و تصمیمات خود و سازمان، اشرافیت به موضوع،  شناخت خصایص پرسنل همراه با عقلانیت در برخوردها می تواند راهکار مفیدی باشد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - نورمحمد دانشمند - وقتی نوع جدیدی از مصالح و فناوری ها در صنعت ساختمان تولید می شود، رقابت آن با نوع قدیمی تر و تا فراگیری استفاده ممکن است زمان بر باشد.

ترکمن سسی

turkmensesi

نوین وب گستر

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی