ادامه مطلب...


ترکمن سسی – امید سقلی فرماندار شهرستان گمیشان در جلسه کارگروه احیا تالاب گمیشان از آغاز طرح احیا تالاب در دهه فجر امسال خبر داد.

ادامه مطلب...

 


ترکمن سسی - دمای مطلوب محیط زندگی ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد است و هر یک درجه کاهش دمای محیط برابر با ۶ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی است.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - خانه های قدیمی که با ترکیبی از چوب و آجر ساخته شده از جاذبه های گردشگری شهر کومیش دپه در غرب گلستان است. برخی از این خانه های قدیمی بیش از صد سال قدمت دارند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - استان گلستان ۶۶۷ هزار هکتار زمین کشاورزی حاصل‌خیز دارد که هرساله بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار هکتار از این زمین ها به زیر کشت پاییزه گندم می رود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - شهر کومیش دپه در ساحل شرقی دریای خزر ، هنوز ده ها خانه چوبی قدیمی دارد که مردم در آن زندگی می کنند. این شهر در حدود صد سال قبل بندر صیادی پررونقی بود.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - عملیات لایروبی خلیج گرگان با 284 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که تاکنون 100 میلیارد تومان آن اختصاص یافت، با پیشرفت حدود ۴۰ درصدی در حال انجام است.

ادامه مطلب...

 

کومیش دپه – ترکمن سسی - همزمان با برگزاري آيين شكرگزاري و جشن برداشت ميگو، جشنواره طبخ آبزيان با حضور جمعي از بانوان شهرستان گميشان برگزار شد.

ادامه مطلب...

 

گرگان : ترکمن سسی - کاخ موزه گرگان در محوطه ضلع شمالی پارک شهر حوالی مرکز شهر گرگان قرار دارد.

ادامه مطلب...

 

جمعه بازار کتاب گرگان ، جمعه 13 آبان 1401

این بازار کتاب بیش از دو دهه است که در ضلع شرقی پارک شهر در مرکز شهر گرگان دایر می شود.

ادامه مطلب...

 

دولت محمد قزل شاعر کلاسیک ترکمن و هنرمند موسیقی سنتی که حدود 150 سال قبل در منطقه ترکمن صحرا می زیست.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - آرامگاه مختومقلی فراغی شاعر و عارف شهیر ترکمن ایرانی در روستای آق توقای در 40 کیلومتری غرب شهرستان مراوه تپه قراردارد. هر ساله در آخرین هفته اردیبهشت ماه مراسم سالیانه نکوداشت آن شاعر برگزار می شود.

ادامه مطلب...

 

عرفان کر ملی پوش دسته ۶۵ - کیلوگرم تیم ایران در مسابقات مچ اندازی قهرمانی جهان در ترکیه با شکست حریف خود در دیدار فینال توانست به مدال طلاى جهان دست پیدا کند.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - روزهای 12 تا 17ربیع الاول هر سال را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده اند، ‌آرمانی بزرگ و قابل ستایش که در صورت تحقق پیامدها و نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

ادامه مطلب...


اینچه برون : تر‌کمن سسی - کارگاه آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای در شهر مرزی اینچه برون روز پنج شنبه در دومین روز هفته دولت راه اندازی شد.

ادامه مطلب...

 

ترکمن سسی - خانه های قدیمی چوبی در شهر کمیش دپه از جاذبه های گزدشگری آن شهر است. این خانه ها که برخی نوسازی و تعمیر شده اند در جای جای خیابان ها و کوچه های این شهر قدیمی دیده می شوند.

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

 

خانه فرهنگ گنبدکاووس ، طبقه اول یک ساختمان در نزدیکی میدان چای بویین در میدان ورودی جنوبی گنبدکاووس ( روبروی رستوران فردوسی سابق) است که مکان برگزاری نشست های اهل فرهنگ و ادب گنبدکاووس است. یکی از نشست های ماهانه انجمن شعر و ادب جیحون پنج شنبه 14 مرداد 1401 در این مکان برگزار شد.

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...

ترکمن سسی

turkmensesi

نوین وب گستر

 

 

 

گرمایش تابشی تنور گازی